SPIRULINA – MAAILMA TOITAINERIKKAIM TOIDUAINE

  Автор:
  Комментарии к записи SPIRULINA – MAAILMA TOITAINERIKKAIM TOIDUAINE отключены

Spirulina (Arthospira platensis) on mikroskoopiline üherakuline vetikas, mis on Maal elanud ajast, mil siin elu eksisteeris. Spirulina on võib-olla meie planeedi kõige toitainerikkam toit, eriti sportlastele ja taimetoitlastele. 100 g kohta sisaldades valku 60-70 g, rasvu 5,9 g, süsivesikuid 12 g, dieetkiudu 2,5 g. Sellel sinakasrohelisel mikrovetikal on spiraalne struktuur, millest tulenebki tema nimi. Tugev sinakasroheline värvus tuleneb suurest lehtrohelise sisaldusest ja eksootilisest sinisest värvipigmendist fükotsüaniinist. Spirulina moodustab valke kõige tõhusamalt kõigist maailma organismidest, sisaldades omastavat valku 65-71%! Lisaks palju B-rühma vitamiine (B1, B2, B3, B6, B9), aga ka beetakaroteeni, A-, E- ja K-vitamiini. Enamik neid mikrovetikaid sisaldab ka märkimisväärselt suures koguses asendamatuid rasvhappeid, mis on olulised peaaegu kõigi kehamehhanismide optimaalseks toimimiseks, säilitades mh rakuseinte struktuuri. Spirulinat peetakse parimaks gamma-linoleenhappe (GLA) allikaks peale emapiima. Sisaldab ka väga suures koguses meie organismile olulisi mineraalaineid nagu kaltsium, raud, magneesium, mangaan, fosfor, väävel, kroom ja seleen, samuti suures koguses väävlit sisaldavaid aminohappeid (metioniin, tsüsteiin). Soovitatav päevane annus alates 3 grammist.

Kaasaegne toitumisteadus on mh avastanud, et mõne toitaine pikemal puudumisel võivad olla dramaatilised tagajärjed. Nt võib ainuüksi sellise strateegilise mikroelemendi nagu tsingi puudus põhjustada suure hulga sümptomeid, mis kaovad pärast bioomastatava toidulisandi tarvitamist.

Väga oluline on Spirulina looduslik puhtus, kuivõrd ta seob nii veest kui ka õhust endaga toksiine, nagu teeb seda meie organismiski, mõjudes detoxina. Mistap on arukas soetada seda tuntud ja usaldusväärsetelt toidulisandifirmadelt. Millede hulka kuulub ka Koralliklubi Premium Spirulina:

https://ee.coral.club/shop/premium-spirulina.html

Loo endale klubinumber (mis ei kohusta millekski), et saada 20% allahindlust ja endale kogenud tervisesponsor, täites lühiankeedi siin: https://coral.club/3612130.html

Soojalt

Peeter Liiv

SPIRULINA – MAAILMA TOITAINERIKKAIM TOIDUAINE
   0 голосов
Средняя оценка: 0 из 5
Интересная статья? Поделитесь ею пожалуйста с другими: