Leebe bioenergeetika — nauding pluss tervis

Freudi geniaalse õpilase Wilhelm Reichi tütre Eva Reichi poolt välja arendatud leebe bioenergeetika lähtub tõigast, et mida õrnem puudutus, seda võimsam tervendav mõju keha loomulike energiavoogude taastamisel. Eva Reich leidis maailmas ringi reisides ligi 30 sobilikku praktikat, mida ta vajadusel veelgi „pehmendas” ja täiustas. Samas olen märganud, et ka tema praktikaid saab kaasaja teadmuse ja kogemuse juures veelgi oma võimetega kohandada.
Leebe bioenergeetika põhipraktikate - Liblikpuudutuse, Metamorfoosi, Tasakaalustuse, Brasiilia varbamassaži jt - esmatunnus on, et nad on erakordselt lõõgastavad ja sellisena nauditavad. Mis puutub nende tervendavasse efekti, siis seda Eestiski õpetanud Richard Overly on enda kogemusest toonud järgmisi drastilisi näiteid:
Minu isiklikud kogemused: esiteks see, kui nad minu peal tasakaalustamist tegid ja ma tundsin nagu oleksin näpud seinakontakti pistnud – kogu mu keha vappus. Ma ei olnud mõnda aega võimeline isegi püsti tõusma, kuid kui ma seda siis tegin, siis avastasin, et suudan taas palli visata ilma, et mu õlg mulle valu teeks – täpselt samamoodi, nagu see oli enne õlavigastuse saamist.
Teine tasakaalustamine tehti mulle pärast seda, kui olin jalaluu murdnud ning tundsin, et olen oma kehast äärmiselt eemaldunud. Tundsin, et olen nagu laetaladel istuv pealtvaataja, kes jälgib kaardimängu, korvpalli ja isegi seksi. Ma lihtsalt ei olnud kohal, ühenduses, hetkes. Eva Reich rääkis, et ka temal oli olnud sarnane kogemus ja leebe bioenergeetika tasakaalustamistehnika oli aidanud. 20 minutit hiljem tundsin end taas ühenduses olevana. Seega – see on vahend, mida traumat kogeda saanud inimesed saavad ikka ja jälle oma elus kasutada.
Üks mu õpilane Poolast kasutas liblikapuudutuse massaaži ühe imiku peal, kes ei pidanuks eal kõndima hakkama ega ehk isegi mitte ellu jääma. Kaheaastaselt oli laps täie elu ja tervise juures.
Alati võib teha sügavalt nauditavaid üksikseansse, kuid süsteemsema huvi korral on mõttekas koostada ka juba nn trauma eluliin, kus koos meenutame või saame teada oma elu kõige traumaatilisemad sündmused – viljastamisest tänase hetkeni. Et massaažide käigus kergemini leida nende seoseid traumaatiliste mustritega (samast lähtub nt ka metameditsiin).
Et õhkõrn puudutus suudab võimsalt sulatada ka „soomusrüüd”, vallandades koos tunnetega ka kehaliikumisi, siis tehakse LBE seansse alati põrandal piisavalt pehmel alusel (või avaral voodil - mitte massaažilaual), kus inimene saab end ka ohutult liigutada.
Olles läbinud Richard Overly 64-tunnilise LBE kursuse, pakun käesolevas eeskätt liblikmassaaži, mida kasutatakse nii eluenergia suurendamiseks/ergutamiseks ja sisimast väljapoole liikuva energiavoolu avardamiseks (kroonilise väsimuse, tuimuse, jõuetuse jms puhul) kui ka  energiavoo taastamiseks pärast õnnetust või haigust, sanuti pärast sünnitust. Liblikmassaaž on toetav ka kaalulangetamise ajal ning rahustab hüperaktiivseid lapsi. Liblikmassaaži on võimalik selle saamise käigus ka ise õppida, et kasutada seda seejärel nt oma pereliikmete lõõgastamiseks ja tervendamiseks ja suurema läheduse loomiseks.
Kuna Liblikmassaaži on soovitav kombineerida ka teistte LBE meetoditega, siis pakun ka Metamorfoosi (tervendab traumasid eeskätt viljastamise ja sünnihetke vahelises ajast) ja Brasiilia varbamassaaži (tasakaalustab organismi läbi varvastes päädivate meridiaanide).

Üks võimsamaid LBE meetodeid on Tasakaalustus – mis taastab polaarsusteraapia põhimõttel loomulikud energiavood pärast suuremaid traumasid, mis tavaliselt põhjalikult „keeravad krussi” meie energeetika – pärast õnnetust, operatsiooni, anesteesiat, töökaotust, lähisuhte katkemist jms)

Kõik nimetatud LBE massaažid toimuvad mugavas kerges riietuses. Pakun neid väljasõiduga Jõgevamaale. Seansside kestvus olenevalt valikust 20-90 minutit. Pärast seanssi on soovitav juua vett või teed. Hind alates 20.- (Liblikmassaaž) kuni 55.- (Tasakaalustus), väljasõidul lisandub sõidukulu ja -aeg kokkuleppel.

Peeter Liiv

Kontakt:
Peeter Liiv Facebooki Messengeris
või
peeterliiv@gmail.com

Оставьте свой комментарий или вопрос